אשטנגה!

 

"קראתי בעיון את המדור האחרון ב"העיר" על אשטנגה יוגה ונדלקתי. גם אני רוצה להיות יותר רזה, יותר חטובה ויותר רוחנית".

(הודעת פורום באינטרנט)

 

זהו זה. העניין סגור ונעול כמו תנוחת יוגה קשה, מחטבת ורוחנית לעילא. אשטנגה, טכניקת יוגה אינטנסיבית במיוחד, היא הטרנד המוביל החדש של 'הבנות הנכונות' ונספחותיהן, שם הוא ידוע כ'יוגה של מדונה'. הנה, דנה מודן הפליגה בשבחי האשטנגה-יוגה בעת שהתראיינה ל'רייטינג' לאחרונה, וסיפרה כמה שהשיטה קשה אבל מלמדת המון דברים, כמו שצריך להסתכל על עצמך ולא אם אתה פחות או יותר טוב מאחרים.

 

השיטה פותחה על ידי פאטבי-ג'ויס, תלמידו של קרישמנצ'ריה, שהעמיד כמה מורי יוגה ידועים. השיטה של אחד מהם, איינגר, היתה הנפוצה בקרב הקהל הרלוונטי, אך ללא הילת הקוּליוּת הנוכחית של האשטנגה. למה עברה האשטנגה את האיינגר? לא סביר שבגלל הפמפלטים הניו-אייג'יים – "שילוב עתיק, רב עוצמה ומנצח של פעילות פיזית דינמית, תרגול נשימתי והגנה על הגוף".

 

רמז אפשרי למהות הויכוח בין שני תלמידיו המלומדים של קרישמנצ'ריה נמצא בדברי פאטבי-ג'ויס, באחד הראיונות עמו הנמצאים באינטרנט. מסתבר (ויסלחו המוארים על הבורות הממארת) שעיקר התרגילים מכוונים לטיהור "צ'אקרת" ה"מולאדהארה", השוכנת בבסיס עמוד השדרה, ובמילותיו של המורה הרוחני, "הכי חשוב זה להיות בקונטרול על פי הטבעת".  והעיקרון הזה, כמו שיודע כל מי שצופה בסדרת בית הכלא 'אוז', בהחלט ראוי לטרנד משל עצמו.

 

(2001 ©. לתגובות לחצו כאן)

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: