סגן שר הביטחון והשר המיותר במשרד ראש הממשלה מתבקשים לחדר המנהלת

רציתי לכתוב על הירי במפגין שהיה בסוף השבוע, ועל תגובותיהם של השר המיותר עוזי לנדאו וסגן שר הביטחון (שהתנגד ל"חוק יגאל עמיר") זאב בוים, שדומה שבעיקר מיועדות להתחנף לאותם מגיבי אינטרנט עילגים ושואפי דם שמאלנים, שאינם משכילים להשתמש בהודעות הספאם המציעות להם הארכה של האגו הלאומי. מצד שני, אין שום ספק שדורון רוזנבלום עושה את זה הרבה יותר טוב.

צאו והשוו אירועים כמו פינוי מתנחלים מקראוון וחצי, בהם ננקטת אלימות בפועל כלפי חיילים, והצבא מגיב בעדינות מהולה בחמלה. בכל זאת, יהודים. הדבר היחיד שאפשר להתנחם בו הוא שבסופו של דבר, על אפם וחמתם של הוולרשטיינים והזאב בוימים והזמבישים והאורי אריאלים והאפי פיינים ויתר מגלגלי העיניים ו/או פושעי המלחמה בפוטנציה, יפונו רוב ההתנחלויות. או בשלום, או כמו שאריק יודע לעשות – עם הרס נוסח ימית. לגבי הגדר עצמה – ראוי להזכיר שוב שההתנגדות היא לתוואי האכזרי שלה, היקר והמיותר, לא לעצם קיומה – תיבנה שוב, כמה שזה לא יעלה, בקו הגבול, ולא בקו ההתנחלויות והגזל. ואז לא יישארו בה חורים מכוונים להגנת התנחלויות, כמו זה ליד ראש העין שכנראה דרכו נכנס המחבל מיום חמישי.

עיזאת איברהים, יד ימינו של סדאם, ערבי, ג'ינג'י

עוד רשימה שכבר לא יהיה כוח להכניס אותה לבלוג, נוגעת לדו"ח בצלם על מדיניות החנק וההטרדה של הפלסטינים שחולקה בסוף השבוע בחלק מהעיתונים. אז במקום לכתוב אשלח אתכם לאתר, שתוכלו לראות על המפה כיצד המחסומים והמכשולים המפוזרים בגדה נועדו להגן על הכיבוש ולהתעלל, פשוטו כמשמעו, בפלסטינים (וזה לא אני אמרתי, אלא שמאלנים מסוכנים כמו ראשי שב"כ ורמטכ"ל לשעבר), ולא לשמור עלינו, אזרחי ישראל.

הסליחה מכל מי שליבו הלאומי נפגע מפוסט זה. אני מביע צער כלפי האנשים הטובים שמאחלים לי ולשכמותי למות, או לפחות לרדת מהארץ אם כל כך רע לי, בלי להבין שקשה להיות שמאלני בחו"ל, רחוק מהערבים אהובי נפשנו. אם כי ראוי לציין (שוב) שיותר מאהבה או ערגה לשונאי ישראל, יש כאן תשוקה טהורה. במיוחד לג'ינג'ים שביניהם. איברהים, צחצחתי שיניים.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ארתור דנט  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 15:37

  שהאנרכיסטים הנועזים אינם נגד עצם קיום הגדר אלא רק נגד התוואי הנוכחי שלה. אנחנו דווקא קיבלנו את הרושם שהמורדים החביבים משתוקקים בכיליון עיניים למדינה דו לאומית ולכן הם נגד כל סוג של חוצץ בינינו ובין הערבים שוחרי השלום מצד השני של הגדר. סליחה על שחשדנו בכשרים.

 • בבון  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 19:39

  אתה בטח מכיר את סלאשדוט (אם לא, תשאל את החברים מנענע) אז אולי גם מוכר לך הביטוי הלועזי:

  Karma Whore?

  ככה, בינינו, זה לא שאתה ממש שם את נפשך בכפך כשאתה מפרסם את הפוסט הזה כאן, ואתה הרי יודע טוב מאוד שאף אחד לא יאחל לך למות או לרדת מהארץ, אלא להיפך – אתה תצבור עוד כמה תגובות לקקניות מטלי, ניב, נמרוד, גלעד, דרור, איתן ועם קצת מזל גם קופרמינץ. אז חליק.

  תאריך ימים ואל תרד אף פעם מהארץ (אלא אם תרצה)

 • מרק  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 19:42

  ראיתי את מופע האימים של יונתן פולק כרגע אצל לונדון וקירשנבאום והוא בהחלט דיבר על זכויותיהם של הפלשתינאים כאזרחים במדינה דמוקרטית. למענו אני מקווה שזה היה סתם חוסר ניסיון תקשורתי, אחרת אמונה אלון עוד תבוא לחבק אותו.

 • גדי  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 20:27

  פולק והאנרכיסטים אמורים להיות מיעוט. מעבר לזה,נראה לי שלא חייבים לתמוך במדינת כל אזרחיה כדי להתנגד לירי על מפגינים לא חמושים, ולתוואי הבעייתי של הגדר. לגבי ההערות על הסביבה היחסית תומכת כאן – אז ראשית, היו כבר תגובות עוינות פה באתר (לא בבלוג) לפוסטים שמאלניים (שאל עצמך למה נעמה אינה מאפשרת תגובות) – ומעבר לכך, אין לי מקום אחר לכתוב בו את הדברים הללו. הייתי שמח לטור בנקודה בנושא זה, אבל לא סביר שיסתייע.

 • בבון  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 20:48

  אני לא אומר שאתה לא צריך לכתוב מה שאתה רוצה. אני אומר שאין צורך בהתבכיינות בפיסקה האחרונה, כי אין פה הרבה ש"לבם הלאומי יפגע". זה מין קטע מעאפן של לשחק אותה אנדר דוג כשאתה לא – מתאים (סליחה) לאוהדים של הפועל ת"א, אתה יודע על מה אני מדבר.

  לגבי כרמי – באמת שאלתי את עצמי למה היא לא מאפשרת תגובות. בהתחשב בכך שיש פה בלוגים שמאליים-קיצונים לא פחות ממנה, ובכך שאפשר למחוק סלקטיבית תגובות במקרה הצורך, עניתי לעצמי שכנראה היא לא מספיק אמיצה/אינטליגנטית כדי לשמוע את מי שלא מסכים איתה.

 • גלעד  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 21:19

  גדי,
  למה לא תכתוב מאמרים לגדה השמאלית?

 • אילן גוט  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 21:51

  האם הסיפור על כך שהתיירות, כולל זו שנפצעה קל, נלקחו להפגנה בלי ידיעה על מה מפגינים ובלי שאמרו להן שזהו שטח צבאי סגור (התפרסם במבזקי ואלה ובקול ישראל) לא נכון? אם הוא נכון, למה טואטא מהתקשורת?

 • אילן גוט  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 21:52

  לא שזה מצדיק שירו באנרכיסטים, אבל בהחלט מגיע להם כמה פליקים – אם זה נכון. התעלמות התקשורת מפליאה.

 • ג'ו  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 22:18

  גדי ובבונוביץ': כרמי שמאלנית? לי היא נראית נורא ממלכתית, מפא"י-מרצ שכזה, תלמידת אסא כשר סטייל. אולי היא חוששת מתגובות משמאל? מישהו עוד ינענע לה את הגדר. או ייקח אותה לטיול בלי לספר לה לאן.

  ומרק: אמונה אלון רוצה מדינה חד לאומית וטהורת גזע. לא לבלבל, אה?

 • מרק  ביום 28 בדצמבר 2003 בשעה 22:58

  רוצה מדינה מהים עד הנהר, אין צורך להוסיף דברים שהיא לא אומרת כי מה שהיא אומרת מספיק מצחיק/מבכיא/מגוחך (מחק את המיותר אם יש).

  בתוכנית השלום של המתנחלים, לפי ההופעה שהיא נתנה אצל אותם צמד מופלאים, יש חלוקה של הארץ ל12 קנטונים מתוכם 3 יהיו פלשתינאים. אני לא זוכר יותר מזה כי אני משתדל לא לבזבז תאי זיכרון על ספרות בדיונית גרועה.

  מבחינתי על העיקרון הם מסכימים, מדינה אחת מהים עד הירדן, וכמו שכתבתי למעלה אני מפסיק להקשיב ברגע שאני מבין שזו נקודת המוצא של האנשים שאני שומע.

  בנוסף אני בהחלט יכול לדמיין אותה מעלה את אותן טענות שיונתן פולק מעלה במידת שיכנוע גדולה יותר. אמונה תסכים עם יונתן שזה לא בסדר להפריד בין אדם לאדמתו ובין אדם לבני משפחתו. כמובן שאחרי שהיא תזכיר את העוול שנעשה לתושבי מסחה היא תעבור לכך שהגדר חוצה באכזריות את בקה אל שרקיה, מפרידה משפחות גרעיניות שגרות בטייבה ופורען ובקלאנסווה וקלקיליה ואז היא תדבר על האדמות שנגזלו מיהודים בעיר העתיקה, בחברון ובגוש עציון ואיך הגדר תפריד בין בעלי הקרקע ואדמתם, ולקינוח היא תשאל איך אנשים שגרים בגילה, פסגת זאב, מעלה אדומים ואריאל יגיעו לעבודה.

  הויכוח על הגדר צריך להתנהל במישור השכלי ולא הרגשי. התוואי של הגדר צריך להיות טוב מבחינת הביטחון שהוא נותן, הלגיטימציה הבין לאומית, והתאמתו העתידית להסכם קבע. בויכוח רגשי המתנחלים הרבה יותר טובים, ופרט לכך נימוקים שכליים נוטים לשרוד יותר זמן מנימוקים רגשיים (נעשה עוול מבחינתי זה נימוק רגשי).

 • ארתור דנט  ביום 29 בדצמבר 2003 בשעה 0:15

  אם זה נורמלי להתנגד להתנחלויות ולתוואי הנוכחי, ובו בזמן לגחך בכל פעם שמדמיינים טיפוס כמו ג'ו מנענע את הגדר וסופג כדור בעכוז תוך כדי בריחה מבוהלת מהחורנים של גולני.

  שמע, היא אמרה, אתה אף פעם לא היית נורמלי. אבל ג'ו ודומיו עוד יותר…

 • הגמד מבגדד  ביום 11 בינואר 2004 בשעה 19:07

  מסכים לרוב המילים, רק תיקון קטן: אמנם לא מגיעים למצב של ירי בפינוי קרוואן וחצי בגבעת "נקמת החציל 2 ב'", אבל אלימות רצה שם חופשי.
  כשאתה מוסיף שורה כזו, שצצה במוחך ברגע הכתיבה בלי לבדוק אם היא נכונה, לפוסט כזה – זה מוריד מערכו ונותן חורים עובדתיים למתנגדים להכנס דרכם ולהפוך את הכל ללא נכון.

  זהו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: