מכחישי שואה

רבנים למזוז: להאשים את שרון ב"סיוע לנאצים"

הרבנים שלום וולפא ויקותיאל ראפ, ראשי "המטה העולמי להצלת העם והארץ", תובעים להעמיד לדין את ראש הממשלה במסגרת "החוק לעשיית דין בנאצים ועוזריהם". לטענתם, "מיליוני מוסלמים גדלים כיום על תורות נאציות".

(עכשיו, ב-Ynet)

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוסי לוי  ביום 24 באוקטובר 2004 בשעה 16:57

  אולי נמליץ להם על פסיכיאטר טוב?

 • שי  ביום 24 באוקטובר 2004 בשעה 19:07
 • ד"ר בוציפלוס  ביום 24 באוקטובר 2004 בשעה 19:58

  הרבנים האלה הם איפוא הרומאנטיקנים האחרונים.

  וכדי שלא יאבד הכלח כליל על החוק,בקלות רבה אפשר לכלול בו גם את:הנעצים,הנצנצים,הנוצצים והניצים.

 • חביבה צהר-בער  ביום 24 באוקטובר 2004 בשעה 22:11

  האם לפי הסעיף של הנאצים או לפי הסעיף של ועוזריהם?
  אם הנאצים – אין לי שאלה.
  אבל אם ועוזריהם – מיהם הנאצים האוריגינלים?
  הנאצים-הנאצים, או שיש מישהו שלא סיפרו לי עליו?
  כאן, בירוחם, מכל מקום, נאצים – אין
  (למעט אחד-שניים, אבל באמת זוטרים)

 • ליאור  ביום 24 באוקטובר 2004 בשעה 22:58

  הרבנים הללו ראויים לכל גינוי ואני מקווה שגם לעונשים כבדים. אבל הם אינם מכחישי שואה.

 • גדי  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 0:17

  הטענה הבסיסית שלהם היא בדיוק הטענה שנשמעת ממכחישי שואה בכל העולם: השוואה של אירועים שלחלוטין אינם באותו סדר גודל של השואה – לשואה. בכך הם מקטינים את הערך של השואה. כי אם כל כרוז של ועדות ההלם בג'בליה הוא שווה ערך לדער-שטירמר, וכל קסאם הוא טרנספורט לאושוויץ, אז כנראה שהשואה לא היתה משהו כזה רציני. לא?

 • ליאור  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 1:22

  למיטב הבנתי הטענה המרכזית של מכחישי השואה היא שהשואה לא התרחשה או שהתרחשה בהיקפים קטנים בהרבה ממה שהיהודים רוצים שהעולם יאמין. פלסטינאי או גרמני יכולים לטעון שבשבילם הכיבוש או הפצצת דיזלדורף הם נוראים כמו השואה, כל עוד הם מקבלים את העובדה שבשואה נירצחו 6 מיליון יהודים במחנות השמדה הם אינם מכחישי שואה. יתכן שהם מבזים את זכר הקורבנות, יתכן שהם מציגים עמדה קיצונית ונוראית. אותם דברים אפשר להגיד לגבי הרבנים הנ"ל.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Holocaust_denial

 • lior  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 2:28

  מהשם "מכחישי שואה" ניתן להסיק שמדובר באנשים אשר מכחישים את עצם התרחשותה של השואה. אבל השם "מכחישי שואה" הוא שם כולל שמתייחס לכמה קבוצות. אחת מהן, למשל, היא "מגמדי שואה".

  אמנם ישנו אותו גרעין שטוען שהשואה כלל לא התרחשה, אבל זהו גרעין רעשני שדווקא עושה שרות מסויים להסברה היהודית. בנוסף אליו קיימים זרמים אחרים: זרם אחד טוען שהשואה אמנם התקיימה, אבל בהיקף קטן בהרבה ממה שטוענים היהודים. זרם אחר דוגל בגישה שהשואה היתה מעשה אזרחי ספונטני, ולא מבצע רצח ממוסד ומתוכנן היטב כפי שטוענים היהודים. קבוצה נוספת, ודי רצינית (עד כמה שאפשר להגיד על האנשים האלה "רציניים") מסבירה שהיהודים אמנם סבלו בשואה (ומזכירים באותה הזדמנות שהיתה אז מלחמה שבה כולם סבלו), אך תאי הגזים מעולם לא היו קיימים, וגם הפרוטוקולים של ועידת וונזה הם מעשה זיוף.

  אבל, אחת הקבוצות החזקות והמסוכנות ביותר מבין מכחישי השואה הם מגמדי השואה. אלו שטוענים שהשואה היתה מעשה איום ונורא, אך אינה ייחודית כלל, ואינה יוצאת דופן מול מעשים נוראיים אחרים שהתרחשו לאורך ההיסטוריה. הם טוענים שהשואה של יהדות אירופה אינה שונה מקטל האינדיאנים בארצות הברית, שיעבוד הכושים מאפריקה, הקולוניאליזם הספרדי האלים בדרום אמריקה, רצח 20 מיליון סינים בידי המונוגולים ועוד. גם אלה נכללים בקטגוריה של "מכחישי שואה", למרות שאינם מתאימים להגדרה מהבחינה המילולית היבשה שלה. אני מניח שאליהם מתכוון גדי שימשון.

 • ליאור  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 13:01

  תיקרא את הלינק שצירפתי למעלה, יש שם הגדרה של מכחישי שואה ו"האמונות" המרכזיות שלהם. לא מצאתי שם את ההגדרה שלך. וואלק לא יודע מה זה "מגמדי שואה", הכותרת של הכתבה הזאת היא "מכחישי שואה" ועל פניו לא ניראה שזה נכון.

 • יוסי גורביץ  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 14:02

  לא הבנתי משהו. האם אדם הסבור, כמוני, שמעשי הזוועה של השלטון הסובייטי (למעלה מ-30 מליוני קורבנות של רדיפה פוליטית), הקמבודי והסיני (למעלה מ-80 מליוני קורבנות) גרועים לא פחות, ואף יותר, ממעשי הרדיפה הפוליטית של הנאצים – הוא מכחיש שואה?

  מדוע? אני לא מערער על הטענה שהנאצים רצחו כשישה מליוני יהודים. אני חושב שהפשע הזה הוכח מעבר לכל ספק. ועם זאת, היו פשעים גדולים יותר. כיצד זה הופך אותי למכחיש שואה?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 14:12

  לינקים יש הרבה, הנה לינק נוסף שכולל בהגדרה שלו גם " מגמדי שואה":
  http://www.wordiq.com/definition/Holocaust_denial

 • זו ש  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 18:06

  האם בהיותי מאמינה שגם אצל הארמנים התרחשה שואה, להלן, "שואת העם הארמני", כן, וגם אצל האינדיאנים התרחש חיסול שיטתי (אם כי רובים ותותחים לא מזוויעים כמו תאי גזים), האם אני מגמדת את השואה?

  האם השואה אינה שואה אם נכיר בהיותה בלתי ייחודית, כתופעה של חיסול שיטתי של עם? האם זה גורע מכאבו של העם היהודי, אם יכיר בכאבם של עמים אחרים?

  זה לא שאין לשואה אספקטים ייחודיים שאין כמותם. ישנם. אבל עצם החיסול השיטתי על רקע מוצא? לצערי, זה היה לנו ויהיה עוד.

 • ליאור  ביום 25 באוקטובר 2004 בשעה 20:11

  אם כך הכותרת מגמדת את המושג "מכחישי שואה", כפי שכבר אמרתי לא נכון ומיותר. אכן עפ"י ההגדרה של lior וגדי המגיבים "זו ש" ויוסי גורביץ' הם מכחישי שואה, זאת למרות שהם אינם מעלים בדעתם שהשואה לא התרחשה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: