בתגובה לפרשת החיילים שמצטלמים עם גופות, אמר יו"ר סיעת המפד"ל: ראויים לגינוי הם שלום עכשיו

בסוף התגובות על פרשת החיילים שנוהגים להצטלם עם גופות מחבלים שהרגו, מייד אחרי הפוליטיקאים משמאל ומימין שיש להם נגיעה לנושא והביעו זעזוע, מובא הציטוט הבא, המסדר את הדברים בצורה הראויה יותר מבחינה יהודית-מוסרית: "יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, אמר בתגובה כי מדובר בארוע חריג: "ראויים לגינוי הם שלום עכשיו שמכנים את חיילי צה"ל חיות אדם. זו אמנם תופעה חמורה, אך חריגה ואין להכתים את צה"ל ככלל".

למען הסר ספק, להלן התגובה של שלום עכשיו, ש"הכתימה את חיילי צה"ל ככלל" רק בדמיונו של הח"כ הנכבד: "תנועת "שלום עכשיו" אמרה כי "מדובר בעדות מצמררת להשחתת ערכי המוסר וטוהר הנשק שעוברים חיילי צה"ל בשטחים". בהודעה שפרסמה התנועה נכתב: "בכל מקום בעולם בו צבא שולט וכובש אוכלוסיה אזרחית, מאבדים חלק מהחיילים את צלם האנוש שלהם והופכים לחיות אדם".

עכשיו, יש נייר לקמוס נורא פשוט: הספין הזה עובד עליך? כשחברי שלום עכשיו אומרים "חלק מהחיילים" של "צבא כובש" אתה מפרש את זה כ"ככלל" חיילי צה"ל? אתה מתנחל.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יוסי גורביץ  ביום 18 בנובמבר 2004 בשעה 5:26

  רוב התגובות מסכימות עם סלומיאנסקי, ומאשימות את מי שפתח את הפה. חיילינו הטהורים וכל זה. אתם לא מבינים, אתם לא הייתם שם ובכל מקרה זה רק התעללות בגופות.

  הגיע הזמן לפזר את העם הזה.

 • גדי  ביום 18 בנובמבר 2004 בשעה 10:44

  אחוז המגיבים לכתבות הוא כל כך אפסי ושולי, פחות מ-4%, שאין לי בכלל ספק שהוא לא מייצג מאומה.

 • גלב  ביום 18 בנובמבר 2004 בשעה 23:29

  היה מחקר בוואלה שבדק איך זה שבסקרים שלהם הרוב מצביעים בעד ההתנתקות אבל אם לשפוט ע"פ התגובות אז 95% מהאוכלוסיה נגד והם סיפרו שבעצם הרוב השולט בתגובות זה רוב ימני קיצוני של מתנחלים ודומיהם (שמן הסתם לא מייצגים מאומה, אבל…)
  ואף על פי כן, כשקוראים תגובות כאלה לפעמים באמת בא לי לעזוב את הארץ הזאת רק בגלל עצם המחשבה שיש 2-3 אנשים בעלי דעות שכאלה בשטחה של אותה מדינה בה אני מתגורר.

 • מושיק  ביום 19 בנובמבר 2004 בשעה 11:26

  ולראייה, אני מסכים עם ניסן ואני בעוונותי גר עמוק בתחומי הקו הירוק. יש בג בהגדרה, גדי.
  ומה דעתך על סוחר השנאה אחמד טיבי ששאל אם חיילי צה"ל הצטלמו גם עם גופות החיילים המצריים? האם מפיץ השנאה הזה לא ראוי לכל גינוי? יש מישהו הגיוני שמפקפק בכך שהפגיעה במצרים היה טעות?

 • שוקי  ביום 19 בנובמבר 2004 בשעה 14:41

  קודם כל, בכלל לא בטוח של מי הספין. אמנם לדוברים מטעם המפד"ל בפרט ומפלגות דתיות או ימניות בכלל, יש היסטוריה נאה של אמירות מטומטמות, נכון. מצד שני, לך תדע מה הוא באמת אמר ומה קרה לזה בדרך לטקסט הסופי.
  לא שלדוברי שלום עכשיו חסר. לפעמים הם אומרים דברים כל-כך מפגרים שאי אפשר להאמין.
  והרי אנחנו יודעים איך שני הדברים נפגשים יחד – הכתב מתקשר למרואיין שלו ואומר לו "שמעת מה אמר X? מה יש לך לומר על זה? האם אתה מגנה את דבריו? האם לדעתך הוא עוכר ישראל וצריך להוציא עליו דין רודף". או משהו דומה. לא משנה.
  בשורה התחתונה, זה הספין – במקום לדבר על זה שחיילי צה"ל (מסויימים) עשו מעשה ברברי, אנשים ידברו על ההתבטאויות של כל מיני פוליטיקאים קטנים. אז מי עושה פה ספין בעצם?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: