תיזי גשעפט – חלק ב'

 

נכון, בפוסט הקודם הבטחתי שהמשך התיזי גשעפט יהיה "מחר", והוא כבר פורסם בשבוע שעבר (וגם קיבל מגיב אחד שלעג לחוסר העמידה שלי בזמנים). דיברתי עם העורך של הבלוג והוא אישר לי להשאר. ולחדשות בהרחבה:
————————————-

ידיעות יוק

זוכרים את פרשת אי שידור התחקיר על ישראיר? לא ברור אם זה היה כישלון תקשורתי (כל העיניים, ואצלי גם היס מקס, הופנו לתחקיר כשסוף סוף שודר) או ניצחון (כולם הבינו עכשיו את הרמז של מוזי, נדמה לי). באותו זמן, אי אז לפני שבץ וחצי, פרסם יו"ר קשת, מוזי ורטהיים (מהחבר'ה הטובים שידעו לעשות TTG גם לבריטים) מאמר בידיעות אחרונות. אם באותו בוקר הסתפקתם, כמוני, רק בקריאת האייטם בערוץ הבראנז'ה ב-NRG, הייתם בטוחים שהוא התבטא בגלי צה"ל (מה שאמנם עשה, אבל בעקבות המאמר בעיתון המודפס). אני לא יודע איך להתחיל להסביר אפילו כמה ארומה של 93' בפרינט יש בחוסר הקרדיט הזה למתחרה, ואפילו – סליחה מקרמר, ידיד יקר, על העלבון – וויינטי למשעי.
————————————-

ד"ש לחבר'ה

אור קניספל עבד פעם בנרג', עכשיו הוא בפנאי פלוס. בנרג' רצו להריץ דאחקה על פנאי פלוס (מפגר להסביר, תקליקו ותראו), וכמו שמגלה לכם הטוקבק של קניספל (מס' 9), הם יצאו די מעפנים גם בלעדיו. הרי ברור שזה מכוון. תגידו מה שתגידו על פנאי פלוס (גם אני הייתי אומר, רק שאני לא קורא), ברור שהשארת הדמות מ"אבודים" היתה מכוונת. מה, חשבתם שזה כותרת מנרג' תיירות?
————————————-

האיילון זורם, ונשפך לים. הזונות גם

כותרת המשנה של האייטם התיירותי הזה בנרג' מאוד קצרה, שני משפטים – ושתי טעויות:  "בימים גשומים הופך נחל איילון, שנכלא בין שני כבישים, לנחל איתן. כדאי לראות את המפגש שלו עם הים ליד רידינג". ואני אומר שעורך שמעביר דבר כזה צריך לשכתב שלוש כתבות של אלי אשד כעונש.
————————————-

נו לוגו

אם כבר אלי אשד, מישהו יכול להסביר למה בפוסט שלו שפורסם מחדש בוויינט הם דפקו את הלוגו של רשימות?
————————————-

ונעבור לרח' יגאל אלון, לבניין המערכת הישנה של גלובס (ynet)

כדאי להסביר לאליעד עמר, די קבוע בבלוג של וויינט, שמשמעות המילה "קטלני" היא "הורג", ושהאוזניות של נגני ה-mp3 אולי מזיקות ופוגעות בשמיעה – אבל לא הורגות ("רופאים טוענים כי השילוב של הדציבלים הרמים והזמן הארוך בו אנשים מקשיבים למוזיקה, בקרבה כזו לעור התוף, הוא קטלני"). ואם אנחנו כבר בעניין של לחנך את הצעירים, נוסיף ונבאר שמשמעות הביטוי Whistle Blower אינה סתם "שורק במשרוקית" אלא אדם שחושף מבפנים מידע חסוי. כלומר, מקור.
————————————-

אוחנה קטן מחיפה

עורך תפוז אנשים, ניר אופיר, תפס את משרד הפרסום של נטוויז'ן בפאדיחק'ה. אבל זה כלום לעומת הפאדיחה שיריב חבוט (מייסד ישראבלוג, שותפו של עמיחי יעקובי לפוליטינט. הנה הזדמנות טובה לאזכר את הפוסט ההוא של צופי על הצפיפות בביצה) תפס בה את הלטאה החיפאית.
————————————-

ז'אן רנו

למרות ההתגדרות ביצירת הדמות של "רנו פסקל" בקרב נענע, הרי ששני הצדדים (יובל שגב ושאול בצר מצד החתן, אוחנה הקטן מצד הכלה, או להיפך) נפרדו בזמנו בשתיקה קודרת. בראיון לפנאי פלוס (אמרתי לכם שאני לא קורא, זה בוויינט) סיפר שגב על הדמות שהזניקה אותו לכוכבות, לביפ ובסופו של דבר למיטתה של אמאל'ה: "בהתחלה קראו לו אביב שפירא והיו לו תלתלים, אחר כך הוא הפך לרנו פסקאל ("את השם מצאנו באינטרנט")". אופס, אבל החבר'ה זוכרים שאת השם הציעה נילי אורן, אחת מהעורכות בנענע. טוב, זה באינטרנט.
————————————-

ערומות

אפרופו וידאו ברשת, גל מור כתב בטורו בוויינט על הגישה של "האינטרנט יתחבר לטלוויזיה", המשפט שב-2000 כבר יצא לכל מי שפעל אז ברשת מהתיזי גשעפט, אבל עכשיו עושה סיבוב נוסף. הוא הגיע לנושא אפרופו Nakes News, תוכנית החדשות בעירום המטורללת שיותר משהיא מינית היא פשוט מגוחכת.

וכאן הזמן להעלות זכרונות – הדבר האחרון שעשיתי בחצי שנה שניהלתי את ערוץ אגו (ואם תהיו נחמדים לא תזכירו לי את זה לעולם) היה לנסות להביא את התוכנית לערוץ. השגנו יופי של יחסי ציבור, כולל ארז טל ולימור שניהלו שיחה מוקלטת ב"רק בישראל" עם המגישות החביבות והעירומות (גוועלד). אבל התוכנית לא עלתה בערוץ הכבלים הקטון ההוא, כי כל העולם וזוגתו התגייסו למנוע את החוצפה והזוועה שבשידור חדשות בידור אמריקניות רכות עם קצת עירום. כבר הוזמנו ותורגמו פרקים, אבל המועצה לא אישרה לשדר את זה, וכך ניצלה תומתם של צופי הכבלים. כשירות לציבור, הנה פריים מפרסומת טלוויזית החוצות שגרמה לכמה טמבונים להידפק בצומת עלית:

 

————————————-

יד ימין, יד שמאל

בכתבה של חדשות נענע, בראש השנה לנוצרים, על עשר הפאשלות העיתונאיות של השנה: "אין מנוס מלקבוע שהאתר (NRG) בכללו עבר בקפיצת ראש את גבול הטעם הרע. לגנאי מיוחד ראויים "nrg ניו-אייג'", שהכיל מדור בו מרואיינים אנשים מתים…".

יום אחד אחר כך, בניוזלטר סוף השבוע של נענע, "שישבת": ראיון עם ישו.

————————————-

עטרה ליושנה

באחד מפרקי "משחק מכור" ששודרו העונה שאל גורי אלפי מי חיבר את סיסמת ש"ס "להחזיר עטרה ליושנה". אם תהיתם, מי שדפדף בארון הספרים היהודי והביא את השיחוק היה לא אחר מעוזי פלד, לימים מנכ"ל טלעד בערוץ 2 וקודם לכן בעליו של משרד הפרסום "עידן חדש". הוא גם טבע את "הפעם מפ"ם", למי שזוכר.
————————————-

סוג חדש של ביקורת אתרים

באתר של הארץ התפרסמה ביקורת על אתר גאדג'טים, שלא כללה לינק לאתר – אבל מצד שני, כללה לינק למתחרה. לרגע היה נדמה שמדובר בקונספט חדש, עד שהתברר ששוב מדובר בחוסר תשומת הלב של הארץ למה שקורה באתר שלו. שפכו ישר את החומר מהעיתון המודפס – שבו הופיע הלינק לאתר המדובר בבוקסה נפרדת, שלך תדע איפה היא באתר.
במקרים אחרים זה יוצא אפילו מעט מביך – בוקסה באייטם על 100 מושגי יסוד לקהל הערבי מספרת לנו שהפסים בדגל ישראל מסמלים את גבולות ההבטחה של אלוהים – מנהר הנילוס עד נהר הפרת. וולפסון, שבחר את הדגל, דווקא טען אחרת.

————————————-

בנימה חיובית לסיום

גדי להב בוואלה, שחזר מברצלונה, מסכם כל סופ"ש את הטלוויזיה של השבוע. סבבה.

ובתרבות שם הביאו גם את ההקדמה של ג'ורג' אורוול לחוות החיות. מי אמר שאפשר לקרוא אך ורק טקסטים קצרים ברשת?

בנרג' הרשת מביאים פוסטים של פיליפ לנסן. למשל זה, על לוגואים אלטרנטיביים לגוגל. סבבה פורטה

בנרג' סקסי יש ביקורות פורנו של טל מילנר. המדור עד כדי כך משובח שגרם לוואלה לפצוח במדור ביקורת פורנו משל עצמם (לא מוצא לינק, וזה הזמן שלכם, מגיבים יקרים). נרג' אוכל, או שמא ראוי יותר לומר, תוקע, אותם. 

רדיו 88fm עלה לשידור ברשת.

ירון טן-ברינק, חבר וקולגה ותיק, קיבל את משרת מבקר הטלוויזיה של ידיעות. כולי תקווה שוויינט יתחילו בקרוב לפרסם אותן ולא יהיה צורך לדפדף בפיצוציה.

בועז כהן, חבר וקולגה ותיק גם כן, פתח בלוג פה ברשימות. תוכנן פוסט מברוק נאה, אבל באמת כבר עבר מספיק זמן כדי שתכירו.

על הבלוג של צ'יף איפי טומבי כתבתי פעם. אז מה. עדיין, משמח אותי כל פעם מחדש. אם טרם הכרתם, תנסו.

ואלו מכם שזוכרים את מוניטור, בעוד כשבוע – שבועיים יעלה בלוג שינסה, בדרכו הסטלבטנית והלא עומדת בזמנים, להתעסק באותם חומרים. מה שאומר שבבלוג הזה באמת יישארו כל השטויות. כמו קישורים לדברים כאלה, שאפשר להסתכל עליהם שעות. תבלו.

הרשמה לרשימת תפוצה

ניתן לקבל עדכונים בדואר אלקטרוני על רשימות חדשות באתר. להרשמה לחצו כאן.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גילעד  ביום 15 בינואר 2006 בשעה 23:01

  גם אגם אנגלרד-סער פרסמה פוסט ב-YNET וקיבלה לוגו. לפני שנתיים תכננתי פוסט לכבוד אחד באפריל שבו אני טוען שהובא לידיעתי ש-YNET קנו את "רשימות". כנראה שצדקתי.

 • נועם  ביום 20 בינואר 2006 בשעה 13:46

  דווקא אני זכרתי[*] שמוניטור שכן בכתובת אחרת:
  http://monitor.site.co.il/

  אני טועה?

  [*] יש לי נטייה לזכור לפרטים דברים לא חשובים. רק לפעמים

 • יעל - נאנסת.  ביום 15 בפברואר 2006 בשעה 2:49

  גדי, אם איזשהי ביקורת פורנו בעולם נראית לך משובחת אז לא נותר אלא להפליץ בפניך ולתוך נחירייך (איזה טוב טעם,נכון?) ולהכריז ממגהפון של חרא לעולם, שאתה בהמה גדולה ומפוארת.
  יא מסריח,אתה צופה בנשים, שלרוב בעברן התעללות מינית,מזנות את עצמן 'בכיף' (יש דבר כזה?) ללא מושג על הרעיון הקרוי "כבוד עצמי" ואח"כ עוד עסוק בחיבוטי אנינות כוזבים.
  תאמין לי, אם יהיה לי זמן לטכנאים גרועים כמוך, שלומדים מהטלוויזיה מאומללות מזייפות, ואם אני אקבל אישור ממך ומהמשטרה – אני מעבירה אותך סאדו כזה שלבטח יעורר רושם אם יצולם, ואחריו אתה או תיטרף בביעותים או תאמין באהבה בטירוף כדי להציל את עצמך.
  ד"ש לטל מילנר, הוא מכיר אותי.
  עדיין אוהבת מאד גברים, תשאל אותו, אבל לא מסוגך!

 • Xslf  ביום 29 במרץ 2006 בשעה 15:39

  הלינק לפורנו בוואלה:
  http://e.walla.co.il/?w=/237

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: