וידאו טוקבק: אבי לן, ארז פילוסוף, קובי מרנקו, גיא אליאב

אני מניח שמי שזה מעניין אותו כבר התעדכן בדיווחים מוועידת התקשורת של גלובס שנערכה בתל אביב ביום שני השבוע (10/7/06). להלן קטעוני וידאו ממיטב השטויות שנאמרו על הבמה – כשהטוקבקים שלי לדוברים כבר בפנים.

 

תוכן גולשים זה כמו מכתבים למערכת?

לטעמי, אבי לן, עורך Nrg, טרם הפנים לגמרי את המדיום שהוא פועל בו (ואפרופו הפנים, כשמדברים על שוק האינטרנט הישראלי נדמה לי שאפשר גם להשתמש בביטוי החמוד של דנה ספקטור, "הפניץ"). מהבלוג שלו בשוקס הוא נראה בחור שמח, אז כולי תקווה שיסלח לי על הדאחקה בשקל וחצי:

 

תוכן גולשים – והאחים קינן

גיא אליאב, מנכ"ל תפוז (גילוי נאות: אני יושב בהנהלת החברה) מדבר על הקושי של מערכות אתרים כמו Ynet להתמודד מול שפע המידע של הבלוגרים. הארגומנט כולל את האחים קינן. שום דבר לא קורה באינטרנט בלעדיהם.

 

סלקום? חברה של קומוניסטים

קובי מרנקו, מנכ"ל לוגיה, זרוע התוכן של סלקום, מדבר על אתר heep לשיתוף תוכן גולשים שהחברה העלתה לאחרונה. נדמה לי שהם עלו איתו מוקדם מדי, כשכל מה שהיה מוכן זה בעיקר הקונצים השיווקיים להודעות לעיתונות, לא הפיצ'רים (שמבנה האתר מלמד שהם חייבים להיות) שבאמת יהיה בהם עניין לגולשים. זו שיטה מקובלת בארץ – אם בחו"ל כולם נמצאים במצב של בטא תמידי, בארץ עולים במצב של אלפא בוורסיה שניה. גם אני לא נקי מהחטא הזה, אף אחד בתעשייה לא, ועדיין – זה מרגיז לראות. וחבל.

 

וואלה הוא אתר ה-Web 2.0 המוביל בישראל

זה מה שאמר בכנס ארז פילוסוף, המשנה למנכ"ל וואלה. ולמה הוא המוביל בישראל? כי יש לו דואר גדול, וכידוע לכולנו, דואר הוא פלטפורמה של תוכן מבוסס גולשים! אם לא הייתי מכיר את ארז, הייתי חושב שהוא רציני. עדיין, הפחחח בווידאו במקום.

 

כסף לבלוגרים!

גיא אליאב מודיע על כוונת תפוז להתחלק עם הבלוגרים ברווחים שמניב הבלוג שלהם. ממש אין לי חשק להיכנס יותר מדי לעומק לאותו דיון לא ממש מרתק שנוצר אחרי שרן רימון כתב מאמר בגלובס המבכה את סוף עידן התמימות של הבלוגרים. רימון בעצם כתב פוסט שעוסק בעולמו הפרטי ובאיך שהוא תופס את הבלוגספירה, כלומר את הבלוג שלו ושל כמה מחבריו (הבלוגרול שלו קצר אבל גיליתי בו פנינים, אגב). אם למישהו יש חשק לאזכר בתגובות איפה – פרט לכמה בלוגים בישרא שלחוצים מזה שכל העולם נכנס לתחום הבלוגים – כל מה שהוא חושש ממנו כבר עולה כפורח, ובהצלחה, מעבר לים – יבורך (כן, זה היה עוד נושא של "אני צריך לכתוב על זה פוסט, אבל אין לי זמן / חשק / שניהם").

 

בלוגרים שמעוניינים לשלב את הקטעים הללו בפוסטים שלהם, לכל צורך ואמירה שהם – מוזמנים להטמיע את קטעי הווידאו הללו ישירות מ-YouTube, ולהיות נחמדים ולתת קרדיט ולינק לבלוג הזה.

 

הרשמה לרשימת תפוצה

ניתן לקבל עדכונים בדואר אלקטרוני על רשימות חדשות באתר. להרשמה לחצו כאן. אני מנהל בלוג נוסף בנושאים מקצועיים הקשורים לאינטרנט בבלוגיה של תפוז/גלובס, שנמצא כאן. אין כפל תכנים. 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עזי  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 15:32

  גדי, לא קורה לי הרבה, אבל הנה עוד פעם שאני מסכים איתך לחלוטין!

  תודה על המובאות וההשקעה!

 • halemo  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 17:05

  האם תפוז תודיע לבורסה ולמשקיעים שהיא הולכת לשתף בלוגרים ברווחים שלה, או שכל העניין הזה של תשלום לבלוגרים יהיה בהכרזות לא רציניות בלבד?

 • עידן דורפמן  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 17:14

  הדואר של וואלה כל כך
  web 2.0
  שהם לא תומכים בפיירפוקס, אפילו לא בדואר המהולל.

  אחר כך הם לא מבינים למה יש לאנשים ביקורת על וואלה ועל התכנים שלה.

  אכן, תמונות קשות.

 • רעות  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 17:23

  4500 ש"ח לכתבי נרג? על מה?

 • עמיחי ש  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 17:55

  שהם נתקעים אצלי קצת
  כנראה זה בעיה פה

 • blut  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 18:00

  וואלפדיה עד כמה שידוע לי הוא ממש לא WEB2 .
  נכון שהמערכת מבוססת ויקיפדיה אבל אין אפשרות עריכה (לפחות לא הייתה בפעם האחרונה שביקרתי שם) ולכן גם אם התוכן נוצר בהתחלה על ידי הגולשים הוא בדיוק כמו עוד מאמר באתר

  בוואלה יש טוקבקים זה גם ווב 2 , מה לא?

  האימייל של וואלה זה המוצר הכי מטומטם להיות גאים בו! הוא נופל אינספור פעמים ומסנן הספאם שלו לא עושה את עבודתו נאמנה (לעומת זה של ג'ימייל)

  להגיד אנחנו נחלק כסף לבלוגרים זה יפה נורא השאלה איך זה יצא לפועל והאם זה בכלל יצא לפועל.

  חוץ בבקשה תוריד קצת מהפרסומות בעמוד הבית של תפוז (או תעברו לאדוורדס)

  וכמובן גדי תודה לך שאתה מאפשר לנו לקחת שותפות גם אם רק בצפייה בכנסים האלה שבדרך כלל סגורים לקהל הרחב (למרות שהיה מעניין אם דווקא היו מערבים כמה בלוגרים בעניין)

 • עמי  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 20:08

  הייתי במושב הזה והתאפקתי לא לצעוק…(ישבתי נדמה לי כמה שורות אחריך…).
  זה היה הכל רק לא דיון על ווב 2.0 . חוץ מכמה קלישאות מחוקות שנלעסות כבר הרבה זמן. בכלל נראה היה שכל אחד מהעורכים ניסה להציג את האג'נדה של הפורטל שלו וזהו.
  גדי, אחלה פוסט ואחלה עריכה.

 • רן  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 21:23

  לא?

 • חייש  ביום 12 ביולי 2006 בשעה 23:06

  במיוחד המבואה של הבחורצ'יק מסלקום.

 • דחליל  ביום 13 ביולי 2006 בשעה 0:06

  תודה רבה.

 • ליה  ביום 13 ביולי 2006 בשעה 8:47

  תודה רבה על הפוסט הנ"ל.

 • איתי בנר  ביום 13 ביולי 2006 בשעה 10:10

  מהמוצדקים שבפוסטים.

 • קסיופאה  ביום 13 ביולי 2006 בשעה 10:35

  לא חושבת שאבי לן רמז או הפנה לווינט או לNrg אבל בטוח שהוא יכול להפנים במהירות כל כך גדולה את המהות של האינטרנט.
  אלה שמחפשים ערומות ב"תפוז" מקבילים לאלה שמחפשים בעיתון את הידיעות על ההריון של יעל בר זהר. זיבורית יש בעתונות היומית בדיוק כמו באינטרנט.
  אבל באינטרנט הישראלי יש היום תכנים (של בלוגרים) שהם ברמה הכי גבוהה ושום אתר / עיתון ישראלי (גם לא הארץ, עמוס שוקן, גם לא הארץ) יכול לספק. הזכרת את האחים קינן ואני אוסיף שמספיק להציץ ב"רשימות" ולגלות עוד כמה פצצות של כשרון שמספקים טקסטים שאין שום סיכוי למצוא בעיתונים היומיים שרמתם הכללית מתדרדרת והולכת. יאיר רווה בסינמסקופ שלו, ולווט אנדרגראונד (עד ליציאה מהארון, מרגע שיצאה היא לא רלוונטית כמבקרת עיתונות, וחבל), וגם כותב שורות אלה (ג.ש.) ודויד פרץ, בועז כהן, אלי אשד הם מה שהיו פעם לעתונות בישראל אנשים כמו רון מיברג ואדם ברוך

 • אביעד ק  ביום 13 ביולי 2006 בשעה 14:36

  (אולי בגלל שלא היה לי תוכן לתגובה היא לא עלתה פעמיים? :-P)

 • מישו  ביום 15 ביולי 2006 בשעה 0:23

  יש לי רק דבר אחד להגיד אבל הוא מאוד מאוד חשוב:
  בלוגרים, בלוגרים, פאקינג בלוגרים!!!
  מה זה לכל הרוחות בלוגיסטים!!!!!!!!!!!!!!!

 • שפי  ביום 22 ביולי 2006 בשעה 2:22

  החשיבות של סוגיית "המדיום הוא המסר" היא לגמרי מישנית. בעיקרו של עניין מדובר במשהו הרבה יותר פשוט: המעבר הבלתי-נמנע מטכנולוגיית הנייר-דפוס לטכנולוגיה הזאת. באופן כאילו אבסורדי מי שמעוניין לשמֵר את התדמית הנמוכה והרמה הנמוכה של ה"בלוגים" (עדיפה ההגדרה אתרים אישיים) הם דווקא אלה שמתבטאים כאן, בוידיואים ובלינקים. ההסבר לכאילו-אבסורד: זה כמו שדווקא הקרימינלים הם אלה שרוצים שהסמים והזונות וההימורים וכו' ישארו מחוץ לחוק, אחרת יגיעו אל מרחב המחייה שלהם האנשים הרציניים, אלה שאין להם סיכוי להתחרות בהם. אם ההיי-קליק-קלקיסטים, עם כל הווב-שמב שלהם, לא ינקטו היום בכל מיני תעלולים, אז מעט מאוד זמן נותר עד שהמנהיגים הטבעיים של התרבות, עד שהמו"לים והכותבים האמיתיים ידחקו אותם שוב אל אותם קיבוצים-מוסדות-סוציאליים שמהם הם כאילו יצאו.
  ל"בלוגים" עדיין אין קוראים-של-ממש, מי שלא כותב בעצמו גם לא קורא, עדיין אין להם ערך מעבר לאקשן חברתי, עם כל הכבוד.

  כספי הציבור המוקדשים לתרבות-ספרות-שירה עדיין זורמים כולם (אולי רק כמעט כולם) לבמות הנייר למיניהן. גם זו בעיה.

 • שרביט  ביום 24 ביולי 2006 בשעה 19:54

  מצטער שאני מגיב כה באיחור לפוסט הזה, אבל רק היום הגעתי אליו מלינק בקולקטיב270.
  ובכן, קטעי הוידאו שהבאת באמת מדליקים, אבל כמי שישב בכנס הזה חסר לי בדיווח שלך את הציר המרכזי בו וזה איזה קטע מהדברים של העורך הראשי של וויינט רון פדר. הוא ללא ספק הוביל את הדיון כולו (בעמדה שחצייה בוז לאיכות של רוב החומרים שרצים באתרי הווב2, וחצייה עיניין בקו שהגולשים מובילים).
  הדברים שלו מענינים לא רק כי הוא היה הדובר הכי חד בכנס הדי מעצבן הזה, אלא כי מה שווינט יעשו, זה בסופו של דבר מה שיקבע. בקיצור פוסט מדליק אבל לא מספיק.

 • אקס-וואלה  ביום 15 בנובמבר 2006 בשעה 13:49

  למי שלא מכיר אותו הבן אדם חסר רגשות וחסר יכולת תקשורת בין אישית בסיסית.
  הוא חייב לי עשרות אלפי שקלים אבל מצידי שיקח את הכסף הזה ויזמין את חברים שלו לדרינקים במועדון הערסים שלו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: