המיליצייה העברית הלוחמת

כמה טוב שיש אינטרנט: אפשר לא רק לדבר עם האויב, אלא ממש להילחם בו! ולא רק בתגובות ובבלוגים, אלא במשאלים אינטרנטיים! כמו כוכב נולד! עצוב לראות את משרד החוץ משחק בחסמב"ה

הידיעה הבאה ב-Ynet, פרי עטם של כתבי ידיעות אחרונות (ומשום כך ראויים לתואר "מתלהבים" ככל שהדברים נוגעים לאינטרנט), מספרת בשבחם של הישראלים הנאבקים על דעת הקהל בפורומים ובבלוגים ובכל מקום שמטקבק ישראלי יכול להשאיר בו חותם. אני בעד, ומיטב חברי עוסקים בהסברה מקוונת בשעות הפנאי (אם כי צריך לחשוב על הבעייתיות שבשיגור מטקבקי וויינט למקומות שאנחנו רוצים שבהם יחשבו עלינו טובות). הבעיה מתחילה כשעושים מזה חסמב"ה עם סלבס, ומתחילים לשחק בקקי של משאלי האינטרנט השונים. למשל:

"משרד החוץ כל כך מגויס לעניין, שבתחילת השבוע אף הורה מנכ"ל המשרד, אהרון אברמוביץ‭,'‬ על הקפאת קורס הצוערים לטובת מטלה חשובה שהוטלה על משתתפי הקורס: מיפוי מאות אתרי אינטרנט בולטים בכל מדינות העולם, אליהם יופנו המתנדבים על מנת להוסיף בהם תגובות אוהדות לישראל. אתמול קיים משרד החוץ מפגש של טוקבקיסטים מתנדבים, שם ידריכו אותם כיצד לשפר את מעמדה של ישראל באתרי האינטרנט ברחבי העולם. במפגש ההדרכה צפויים להשתתף גם איתן שוורץ ומלודי סוחרביץ‭,'‬ שזכו בשתי העונות הראשונות של תוכנית הריאליטי "השגריר‭.…"

"כמו שצה"ל נמצא בשטח, כך אנחנו נמצאים באינטרנט‭,"‬ אמרו שם אתמול. אפילו הטרמינולוגיה שבה משתמשים מזכירה את שדה הקרב. כך, בעוד שבצבא קיבלו רק מספר גדודי מילואים צו ‭,8‬ משרד החוץ הלך צעד אחד קדימה והכריז על גיוס כללי של אלפי מתנדבים בארץ ובעולם. המשימה: להציף את אתרי האינטרנט הבולטים בעולם בטוקבקים ובמאמרים פרו-ישראליים ולהשתתף בסקרים שונים המתייחסים לפעולה בלבנון, ולהצביע בהם בעד ישראל".

שיואו, ואם נעצור את קורס הצוערים ונצביע בעד ישראל בשאלונים בעולם יחשבו עלינו טובות? הקטע הבא פורסם לפני חמש וחצי שנים, אחרי נפילתו של טננבאום בשבי החיזבאללה – וקיומו של סקר הגולשים האינטרגלקטי של השבועון טיים, שגיבש את כלל מטורללי ישראל להוכיח שאיש המאה העשרים היה רבין, לא היטלר או סטלין. בקיצור, טמטום בהתגלמותו:

****

ג'ניפר והקול הישראלי

ושוב אנו מעטים מול רבים, והשבט מתאגד. וכשהמטרה נעלה, כמו לקבוע סוף סוף מי צודק כאן בהצבעה לטיים, כל הקליקים כשרים

"בעוד ישראל חוגגת את נצחונה במחיקת נוכחות החיזבאללה ברשת, הסתבר כי האתר הועלה מחדש בכתובת חדשה" מעריב און ליין מדווח מהחזית

 

ג`וני (בוי), עורך מהדורת האינטרנט של הטיים מגזין, ישב בכסאו המסתובב, והרגיש גמור. הכאב עבר בין שתי רקותיו כמו כדור של כספית רועמת. שאריות שתי-הכוסיות-יותר-מדי ששתה אתמול נראו היטב בעיניו העכורות. נתוני הדו"חות הסטטיסטיים האחרונים היו חדים וברורים: נכנסים הרבה אנשים, אבל לא מספיק. הם לא מוכרים מספיק טוסטרים וחבילות נופש מוזלות לאקפולקו. שיט, האינטרנט הזה. ועכשיו מועצת המנהלים (ה"בורד") שמתכנסת מחרתיים, תבקש את הראש שלו. והכל בגלל שמחלקת הפרסום הדפקטית לא מצליחה למכור מספיק באנרים. ובצדק. מי בכלל מקליק היום על באנרים. "למה זה מגיע לי", חשב לעצמו. "מה כבר היה לי רע בעיתון שערכתי בקנזס סיטי?".

אנחנו נשפיע על טיים מגזין

ג`ניפר, המפיקה הראשית, נכנסה למשרד. היא הייתה בלונדינית תמירה, נאה וחייכנית, והסוודר שלבשה הבליט את הקימור המרגש שכללי הפוליטקלי קורקט אסרו עליו לשים אליו לב (ככה נראות בחורות שעובדות באינטרנט). (באמריקה). אבל בכל זאת, הוא היה בחור כפרי ובריא, אז הוא שם לב. אבל השתדל שהיא לא תשים לב שהוא שם לב. משחקי הכאילו חוסר תשומת לב הללו גזלו ממנו גם ככה יותר מדי אנרגיה.

"לא תהיה לי ברירה אלא לעזוב", אמר לה, במבט של קוקר ספניאל מוכה שמקווה לליטוף חסד אחרון, ואפשר בהחלט לומר שזה מה שהוא קיווה לו לפני שהוא מפנה את הדירה וחוזר לשדות החיטה שלא נגמרים במערב התיכון, והצביע על הדו"חות. ג`ניפר עיינה בהם בתשומת לב, מחזיקה אותם בזווית שתדגיש את קימוריה המרגשים ותגרום לו לסבול, כשהוא מכריח את עצמו להסתכל מהחלון בשדרה השישית שנמתחה מתחתיהם. היא צקצקה בלשונה.

"אם היו לנו עוד מיליון וחצי עמודים נצפים, הבורד היה נרגע לפחות עד הרבעון הבא", אמרה, והזיק שניצת בעיני האגוז שלה הראה שהמוח שלה מסוגל לעוד דברים חוץ מתוכניות משעשעות איך לתסכל את ג`וני בוי. נשיפת אוויר נפלטה משפתיו. מילא שהלך התכנון על ג`ניפר, מזה עוד לפחות תישאר לו השראה לימים הארוכים על הקומביין, אבל איך אפשר לעזאזל להביא תוספת של מיליון וחצי פייג` וויוס תוך יומיים?

ג`ניפר החוותה בראשה כלפי הטלוויזיה שעבדה ללא קול, משדרת את המבזקים המיוחדים של הסי.אן.אן. מהבלגן האחרון במזרח התיכון. "אתה לא זוכר כשעשינו את הסקר של איש המילניום, וכל הישראלים המטורפים האלה ישבו שעות והצביעו עם תוכנות מיוחדות רק כדי שרבין יזכה?". ג`וני בוי הנהן. היה לו קשה עם הגישה הניו יורקית הזו של ממש להקשיב למה שבחורות אומרות, אבל הוא זכר שלפעמים זה עוזר.

וג`ניפר נראית כל כך מתוקה כשהיא מדברת. "תראה מה נעשה. נעלה סקר דבילי וחסר משמעות, כמו כל הסקרים שאנחנו תמיד מעלים, בנושא `אבל מי התחיל` את כל המהומה הזו. אני בטוחה שכל הערבים האלה עם הריבים הפנימיים שלהם (ג`ניפר דווקא התמצאה בפוליטיקה המזרח תיכונית, היא פשוט הרשתה לעצמה חריגות מהפוליטקלי קורקט ליד ג`וני בוי), לא יוכלו לוותר על האפשרות לחשוב שהם משפיעים על מישהו. גם ככה נראה לי שיותר מדי משעמם להם".

וכך היה. הגולשים הישראלים עשו את מה שמצופה מהם, כמו תמיד, ומיליון וחצי הצבעות נרשמו כמעט בן רגע בסקר של הטיים מגזין, מה ששיפר לאין ערוך את דירוג הריטינג של האתר. מועצת המנהלים של המגזין, שידוע דווקא ככזה שלא ממש אוהד את ישראל, התרשמו גם הם מהאמביציה הבלונדינית ששיפרה ללא הכר את הריטינג שלהם, וציידו אותה במשרת עורכת האתר ואת ג`וני בוי, שטרם הפנים שניו יורק היא לא קנזס, בכרטיס לכיוון אחד מהגרנד סנטרל.

הרשמה לרשימת תפוצה

ניתן לקבל עדכונים בדואר אלקטרוני על רשימות חדשות באתר. להרשמה לחצו כאן. אני מנהל בלוג נוסף בנושאים מקצועיים הקשורים לאינטרנט בבלוגיה של תפוז/גלובס, שנמצא כאן. אין כפל תכנים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • בועז  ביום 22 ביולי 2006 בשעה 8:49

  חבל שלא שמת תמונה של ג'ניפר המפיקה הראשית שהפכה לעורכת האתר…

  וג'וני בוי חוזר לקנזס, המדינה הכי מסוכסכת עם עצמה בתוך ארה"ב, אם שואלים אותי.

  מצד אחד, יש שם מושלת – אשה (קתלין סבליוס). מצד שני, אסור להומואים ולסביות להתחתן שם זה עם זה וזו עם זו.

  מצד אחד, קנזס היא המדינה הראשונה שחוקקה את חוק חובת תשלום הפיצויים לעובדים מפוטרים בתחילת המאה העשרים.

  מצד שני, זו המדינה הכי שמרנית, נוצרית ורפובליקנית באמריקה של היום. מ-1999 אסרו ללמד בקנזס את תאוריות האבולוציה ואסור להזכיר את השם צ'רלס דארווין בבתי הספר של קנזס.

  ובכל זאת:
  דורותי…דורותי היא מקנזס
  http://asy.co.il/kosem?page=guide

 • הצבנ  ביום 22 ביולי 2006 בשעה 9:49

  ששרו את "אבק ברוח".

 • אמיר  ביום 22 ביולי 2006 בשעה 10:08

  NFL רבותיי. נאשיונל פוטבול ליג

 • ערס פואטי  ביום 22 ביולי 2006 בשעה 11:25

  לא היו בדנבר, במקרה?

 • One of The Crowd  ביום 22 ביולי 2006 בשעה 13:21

  קנזס סיסי ציפ'ס

  דנבר ברונקוס

 • שי  ביום 24 ביולי 2006 בשעה 13:09

  לא קם הגיק שיקרא למלחמה: של"ג 2.0, או מלחמת לבנון 2.0?
  ותזכרו איפה קראתם את זה לראשונה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: