פוסט השלמות ותיקונים

היתה הפסקה ארוכה בפעילות של הבלוג הזה, ויותר מדי חומרים הצטברו, כמו שאומרים, על שולחן המערכת. מסקיצה לפוסט ועד לא מעט חצאי רעיונות, רבעי לינקים וכמה פרגונים. הפוסט הזה נועד לנקות את אותו שולחן. עמכם הסליחה על העומס – ועל כך שחלק מהדברים כבר ממש, אבל ממש, לא מעודכנים.

—————————-

פתחתי בלוג חדש, בנושאים מקצועיים, בפלטפורמה של וורדפרס. זה כיף לעדכן קוד אחרי כל כך הרבה שנים, כיף שנעלם חצי שעה אחרי שמשהו פשוט לכאורה לא מצליח להסתדר. הבלוג "ערס פואטי" לא יפסיק לפעול, פשוט את המאמרים המקצועיים יותר בתחום האינטרנט אפנה לשם. מדי פעם אעדכן כאן.

הבלוג החדש: Content / Interactive

רשומות אחרונות בבלוג:

מסבר פלוצקר לדורון אביגד – קונספציות מוטעות והומור של גיקים

החנות של אפל עמוסה – אבל לא בקונים

אל תיקחו לעבודה בוגרים של סלע יוניברסיטי

—————————-

אחרי האחים קינן והאחים רימון, קבלו את האחים שמשון כנוכחות רשת משמעותית. עזרתי לאחי הגדול לפתוח בלוג, ונראה לי שהוא יוכל לעניין אנשים שמתמודדים עם משבר פתאומי בחיים, ולא רק חולי סכרת.

sugardaddy.co.il

—————————-

מתכנת (תותח Rubi on Rails) שאני עובד עימו לאחרונה, נסע לראשונה בחייו לחופשה באמסטרדם. כמו שצריך, הוא חזר כשהוא לא זוכר כמעט כלום, למעט התודות על המלצתי על קפה דה קלוס, עמוס הישראלים (שמוכיחים שהם יודעים מה זה טוב). המלצתי פעם על מסעדת צלעות אחרת בעיר התעלות, אבל בפרספקטיבה של זמן – עובדה שדה קלוס היה ההמלצה הראשונה ששלפתי.

—————————-

אני אוהב את הכתיבה של בני ציפר, את חוסר החשבון שהוא דופק. לפעמים, כמו ימני טוב, אני אפילו נהנה להתעצבן ממנו. כמה חבל שאין לו בלוג.

—————————-

את התוכנה הזו חיפשתי זמן ארוך, אחרי שהלינק אליה אבד במרוצת הזמן. היא מציגה את הקבצים בדיסק שלכם בצורה ויזואלית שעוזרת להבין איפה הפילים הגדולים שתופסים לכם מקום סתם. קוראים לה windirstat.

 

—————————-

גלעד בן ארי, צלם בלילה ועובד בשיווק של וואלה במשך היום, התראיין לעיתון אינטרנט "אזרחי" בלוס אנג'לס. אני חייב להודות שבשניה הראשונה כשהבנתי שזה סוג של Citizen Journalism כמו האתר הישראלי סקופ, חשבתי לוותר על הלינק. אבל בעצם, למה? הנה, את הסיפור הזה בסקופ לא מצאתי במקום אחר.  

—————————-

יש כאן עמוד עם מידע של פורשי כת הסיינטולוגיה (הסיפור ההוא על הכוכבים, הנשמות בנות 75 מיליון שנה וזאנו הרצחני, שסופר כבר בפרוטרוט בפרק ההוא של סאות'פארק שטום קרוז נלחם בו). יש לטקסט הזה פתיח חצוף, מצחיק ושווה ציטוט. אין לי מושג אם יש לו נפקות משפטית (ככה אומרים את זה?):

Not for publication or distribution in the United Kingdom. Copyright Jonathan Caven-Atack, 1996. This material may be published in its entirety in any form, except by members or agents of the supposed religion of Scientology (to include all members of the International Association of Scientologists and their agents, heirs and assigns), who must pay $250,000 to Karin Spainks legal defence fund prior to copying or reading the following. Anyone publishing this document accepts full liability for its contents. Copying or reading or being in possession of this document constitutes an agreement to all of the foregoing conditions. Karin Spaink is hereby given the right to sue any violator on behalf of the author and to put the proceeds of such action towards the defense of herself or anyone else suffering litigation from the cult.

—————————-

מירן פחמן השיק טור בנרג'.

—————————-

בטח יש כאלה שטרם קראו על טבח ננקינג בבלוג של אסף שפריר. אז תקראו.

—————————-

הפרה היא אויב. בתיאבון.

—————————-

לאתר של יוגה בגן החשמל התווסף בלוג.

—————————-

אין לי מושג למה שמרתי את הלינק הזה, לטוקבק סרקסטי בסינמסקופ (מי היא המבקרת המדוברת?).

—————————-

ערן מחלו פרסם בפליקר צילום של שדרות רוטשילד בבוקר שמאוד אהבתי. הצילום נעשה בטכניקה של חשיפות חוזרות (לא בפוטושופ, לדבריו). הוא מפורסם כאן באישור, והוא מגניב במיוחד כשרואים אותו ברזולוציה גבוהה. אני מת על העיר הזו. בטח סטיה.

 

—————————-

הקטע הבא הוא סקיצה וכמה נקודות לפוסט שתוכנן להתפרסם אפרופו עליית אתר קשת לאוויר. בינתיים כבר עבר זמן, כל אחד אמר מה שהיה לו לומר – והחיים, כהרגלם, נמשכים. כיום סביר להניח שהוא היה נכתב אחרת ועולה בבלוג החדש, אבל אם כבר מנקים את שולחן מערכת האדמין של רשימות, הנה זה:

———

מה קורה כשהמומחים לכוכב נולד פוגשים את הזנב הארוך? קשת באינטרנט, זה מה שקורה

העובדה שהחברה מיהרה להיפטר מאופרציות האינטרנט שלה כשזה נראה הטרנד עם התפוצצות הבועה, גורמת גם לכך שהיום הם חזרו לקצת אחרי נקודת ההתחלה – אתר של 2003 (בישראל!).

באייטם של גל מור על קשת אינטראקטיב יש טוקבק (מספר 22) החתום על ידי. זה לא טוקבק שלי. לקשר את זה איכשהו, למרות שהבעיה שלי היא שהאתר לא תומך בפיירפוקס, ולא לינוקס.

חברת שידורי קשת מצהירה על עצמה כ"הטלוויזיה של ישראל". מותר להרים גבה או שתיים, הרי קשת היא המובילה בייצור החארטבונות-המשומנות-של-פרומואים-שיודעים-רק-להבטיח, אבל הפעם יש שם באמת זאב: קשת היא חברת הטלוויזיה המובילה בישראל – קובעת את הטרנדים, את סדר היום בתעשיה ומושכת אש מכל חברה מתחרה (או בלוגר מושתן). והחברה יוצאת עכשיו במיזמים חדשים ובהצהרות על כניסה לנישה השוב סקסית של האינטרנט, של תוכן וידאו על גבי רשתות IP ושל, אסור לאף חברה היום לוותר על המונח, "תוכן גולשים".

כשמשווים את קשת לחברות הטלוויזיה הישראליות שסביבה, אין ספק שהיא תיתן פייט נאה (נהיה הגונים ולא נשווה הפעם את השוק הישראלי לחברות טלוויזיה). אבל זו לא חוכמה להיות ראש לשועלי הטלוויזיה בעולם החדש.

מתוך הראיון המאלף של אביבה קרול בגלובס עם אבי ניר, מנכ"ל קשת:

ניר: "עד השנה מבחינה מסחרית חיינו בעולם חד ממדי, שיש בו משוואה ליניארית פשוטה – אתה עושה רייטינג, אתה מוכר, יש לך הוצאות, יש לך הכנסות, אתה יכול להרוויח. זה היה העולם הפשוט. היתה הקבלה בין צופים להכנסות, גם בעולם זה היה כך. מה שקרה, בלי קשר למכרז, והמכרז רק מעצים את הבעיה, הוא שהמשוואה הליניארית כבר לא תקפה. ההוצאות על התוכן גדלות, היכולת שלך להרוויח ממכירת פרסומות לבד ירדה, גם בישראל וגם בעולם, ואתה לא יכול להסתפק רק בלעשות רייטינג ולמכור פרסומות".

– לא צפיתם מצב כזה כשהכנתם מכרז ותוכנית כלכלית לעשר שנים?

"שוק הפרסום עד 2004 היה בגידול קבוע, וכל ההערכות, לא רק שלנו, גם של הרשות, גם של משרדי הפרסום, היו להמשך הגידול הצנוע הזה. הגידול הזה נעצר".

יסלח לי אבי ניר, אבל אני לא מאמין לו. אבי ניר הוא כנראה איש הטלוויזיה הטוב בישראל, ואיש מדיה בכיר שחשב ב-2004 שמה שהיה הוא שיהיה ראוי שיפרוש ויגדל מלפפונים בחוות מים מליחים בנגב. אני משוכנע שניר ידע ב-2004 שמה שהיה לא יהיה עוד, אבל בדרך היה עליו לעבור את המכרז המטורף והלא מקצועי של הרשות השניה. הוא גם ידע שאחר כך – שזה היום, מיינד יו – שאחר כך אפשר יהיה לבקש הקלות בתנאים הבלתי אפשריים של המכרז, ושקשה להניח שההקלות, כמסורת ישראל סבא, לא יגיעו בסוף.

חברות התקליטים (אין "להבדיל". מה שהאינטרנט עשתה לאלו מהן שלא הבינו שהן חברות מוסיקה ולא חברות תקליטים, היא עושה כבר היום לטלוויזיה) כשלו בזיהוי הרגע הנכון למעבר לעולם של תקשורת מקוונת מבוססת IP. ההצהרות האסטרטגיות האחרונות של קשת – פנינו לאינטרנט, אנו חברת תוכן וכו', נשמעות, על פניהן, הגיוניות. הבעיה במימושים כאלו היא הקצב שלהם – אתה לא רוצה לוותר על מה שמכניס לך כסף מוקדם מדי, לטובת מה שעדיין לא ברור איך בדיוק הוא יכניס לך כסף, וכמובן – באיכות המעבר שלהם. האינטרנט ניפצה מספיק גופים גדולים פי כמה מקשת (אה, דיסני, נגיד?) שכשלו בקפיצה בין סוגי המדיה השונים.

מפתח להצלחה יכול להיות כשראשי האתר, יובל נתן, נניח, ישתפשפו עוד מעט קט ובאמת יתלהבו מהמדיום.

—————————-

הוא שאמרתי, נקודות לפוסט לא גמור.

—————————-

במהלך הזמן שבו לא עדכנתי את הבלוג, פרסמתי שני פוסטים בבלוגים אחרים:

על חומוס סעיד, בבלוג החומוס של אבו שוקי המקורי (חמוטכה איפה טראקבק?),

ועל החדשים והמגניבים בבלוגספירה, בבלוג של וולווט (שהיה סוג של טוקבק משודרג).

—————————-

 

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • בועז כהן  ביום 13 בפברואר 2007 בשעה 12:38

  ובנוגע לחברות התקליטים הקורסות – אמרת את זה לפני 10 שנים, וצדקת, צדקת וצדקת

  http://www.nrg.co.il/online/5/ART1/534/211.html

 • noamt  ביום 13 בפברואר 2007 בשעה 13:30

  הקטע הזה:

  באייטם של גל מור על קשת אינטראקטיב יש טוקבק (מספר 22) החתום על ידי. זה לא טוקבק שלי. לקשר את זה איכשהו, למרות שהבעיה שלי היא שהאתר לא תומך בפיירפוקס, ולא לינוקס.

  הוא איזשהו note to myself ששכחת לטפל בו, או שהשארת אותו בכוונה?

 • גדי  ביום 13 בפברואר 2007 בשעה 14:24

  כל הקטע ההוא הוא סקיצה לפוסט שלא הושלמה.

 • יגאל  ביום 13 בפברואר 2007 בשעה 17:54

  זה כלי תותח, תודה!

 • ריקי כהן  ביום 13 בפברואר 2007 בשעה 20:11

  עכשיו תייצר לי זמן לקרוא את כל הקישורים בו, אחרי יום עבודה ושני פעוטות תובעניים. :)

 • אהוד  ביום 13 בפברואר 2007 בשעה 20:52

  אל תשכח את הריבקים:
  http://israblog.nana.co.il/blogread.asp?blog=248943&blogcode=4430421

  אגב, השמשונים, הייתה גם סדרת סרטוני אנמציה מצויינת של דודו גבע ז"ל בטלעד.

 • אסי  ביום 14 בפברואר 2007 בשעה 3:49

  שמח!

 • גדי  ביום 22 בפברואר 2007 בשעה 11:34

  שהשאיר כאן תגובה זועפת נגד "עיתונאים שכותבים מהתחת" עם לינק לבלוג הסקס שלו, חשב שאני אשאיר אותה. ספאם תעשה לאחותך, שנאמר.

 • ערן  ביום 22 בפברואר 2007 בשעה 17:51

  לטכניקה קוראים HDR
  והיא בעצם הכלאה של שלוש או יותר פריימים זהים, שנלקחו בחשיפות שונות.

  אפשר לקרוא עוד כאן:
  http://www.hdrsoft.com

%d בלוגרים אהבו את זה: